Aktualności

Bezpłatny poradnik „Cenna deszczówka – krótki przewodnik o tym, jak zatrzymać ją na działce”

26-04-2018

Łódzka Spółka Infrastrukturalna przygotowała bezpłatny przewodnik po najprostszych i najtańszych rozwiązaniach deszczówkowych do zastosowania na działkach i przydomowych ogrodach, które można wykonać samodzielnie niskim nakładem pracy i kosztów.

więcej

„Warsztaty edukacyjne o wodzie” w ramach Festiwalu Nauki i Techniki w Szkole Podstawowej nr 199

26-04-2018

Szkoła Podstawowa nr 199 w Łodzi zorganizowała 21 kwietnia br. Festiwal Nauki i Techniki, podczas którego odbyło się wiele różnorodnych zajęć, w tym „warsztaty edukacyjne o wodzie” przeprowadzone przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” z Łodzi.

Część zajęć dotyczyła wód opadowych, ich ogromnego znaczenia dla środowiska i człowieka oraz sposobów odpowiedzialnego ich zagospodarowania. W warsztatach wykorzystano plakat edukacyjny „Zobacz jak ważny i potrzebny jest deszcz i jak można wykorzystać wodę deszczową”, przygotowany przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną w ramach akcji edukacyjnej dla dzieci i młodzieży „Zatrzymaj krople deszczu”.

więcej

Woda jest zbyt cennym dobrem, aby uszczuplać jej zasoby i ja marnować – wywiad z Radosławem Łuczakiem, prezesem Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

03-04-2018

Andrzej Grabowski: Panie prezesie, od 1 stycznia tego roku obowiązuje nowe prawo wodne. Jakie są cele nowych regulacji? W kontekście wprowadzanych zmian mówi się często o „podatku od deszczu”. Czy powinniśmy się martwić, że czekają nas jakieś nowe opłaty?

Radosław Łuczak: Zacznijmy od tego, że zbyt wiele mówi się tylko o jakimś przymusie ze strony  Unii Europejskiej - że musimy zmienić prawo wodne, aby dostosować się do unijnych dyrektyw. A przecież nie chodzi o to, aby wypełnić zobowiązanie wobec Unii. Chodzi o to, aby wypełnić zobowiązanie wobec naszego własnego środowiska naturalnego. Cały ten pakiet regulacji wodnych to nie są prawa nas krzywdzące. Są to prawa związane  z rozwojem cywilizacyjnym, które powodują podniesienie poziomu dbałości o istotną część środowiska naturalnego. Końcowym celem tych regulacji jest podniesienie naszego standardu życia. Jesteśmy przecież częścią tego środowiska. Często zapominamy o tym w naszych dyskusjach o prawie wodnym, jakby w tym wszystkim chodziło o coś narzuconego z zewnątrz.  

więcej

Relacja z konferencji „Zrównoważone zarządzanie wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście adaptacji do zmian klimatu” [WIDEO]

30-03-2018

26 marca 2018 r. odbyła się, zorganizowana przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, konferencja dla przedstawicieli Urzędu Miasta Łodzi, rad osiedli i spółdzielni mieszkaniowych, dotycząca zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi w przestrzeni miejskiej w kontekście nowego Prawa wodnego, a także zachodzących zmian klimatycznych.

więcej

Życzenia Świąteczne

29-03-2018

więcej

Kontakt

ŁSI


Łódzka Spółka Infrastrukturalna sp. z o.o.
Siedziba:
ul. Piotrkowska 190
90 – 368 Łódź

NIP: 725-19-06-517
REGON: 100077301
Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi XX Wydział
KRS: 0000243066

WYSOKOŚĆ KAPITAŁU ZAKŁADOWEGO 989 820 000,00 zł

tel.: +48 42 66 49 100
fax: +48 42 66 49 102

e-mail: sekretariat@lsi.net.pl